Gizem Şentürk

Psikoloji lisans eğitimini 2010 yılında Haliç Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı yıl Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ruhsal Travma ve Afet Çalışmaları yüksek lisans programına katıldı.

2010 yılında TÜBİTAK destekli Afetlere Yönelik Psikososyal Hizmetler Alanında Kapasite Geliştirme Amaçlı Türkiye Pakistan İşbirliği Projesinde asistan ve araştırması olarak görev almıştır. İstanbul Tabip Odası’nın Hekime Yönelik Şiddet araştırmasında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Psikiyatri Birliği’nin Erciş Depremleri Sonrası Göç Eden Depremzedelerin Ruhsal Değerlendirilmesinde , Afetlerde Psikososyal Hizmetler Hizmetler Birliği’nin Batı Marmara Seli Travma Sonrası Stres Bozukluğu Taramasında araştırmacı olarak çalışmıştır.

2012 yılında Kognitif Davranıştı Terapi eğitini almaya başladı, 3 modül teorik eğitimini bitirdi. 2013 yılında European Union, Lifelong Learning Programme Centralized, GRUNDTVIG kapsamında Yetişkin Eğitiminde Bibliodrama, Avrupa Birliği Projesinde görev almıştır.2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı.

İş yerinde psikososyal risklerin araştırılması, çalışma yaşamında bu risklerin asgariye indirilmesi amaçlı, kurumlara özel programların tasarlanması ve uygulanması alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. İş Yerinde Fiziksel ve Psikolojik Şiddet, Grevin Nedenleri ve Etkileri, İş Yaşamında Eleştiri Ve Uzlaşma, Etkin İletişim, Çalışan Bağlılığı ve Çalışan Memnuniyeti çalıştığı konular arasındadır.

Uzman Psikolog Gizem Şentürk Elpis’in kurucularından olup, İş Yeri Temelli Psikososyal Destek Programlarının Eğitim ve Organizasyonunu yapmaktadır.