Cumhur Fahri Amasyalı

Lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde,  yüksek lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruhsal Travma Programında tamamlamıştır. 2008 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden “Psikodramada Koruyucu Ruh Sağlığı ve Örnek Olarak Evlilik Rol Kestirim Testi” başlıklı tezi ile Psikodramatist ünvanını almıştır.

Türkiye Kognitif Davranışçı Terapiler Derneğinde Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi ve süpervizyonunu tamamlamıştır. EMDR I. ve II. aşama eğitimlerini ve Gottman Çift Terapisi I-II Düzey eğitimini de tamamlamıştır.Bunların dışında yurt içinde ve dışında çalışma alanları ile ilgili olarak birçok eğitime katılmıştır. Uzun yıllardır Üniversite Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde çalışmaktadır.

Cumhur Amasyalı, Bilişsel - Davranış Terapileri, EMDR Terapisi ve Psikodrama’yı çalışmalarında kullanmaktadır.Türk Psikologlar Derneği genel başkan yardımcılığı ve İstanbul Şube Travma Komisyonu başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Halen; dernek bünyesinde gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

Uzman Psikolog Cumhur Amasyalı, Elpis’te İş Yeri Temelli Psikososyal Destek Programları kapsamında, ihtiyaç duyulduğunda, Psikolojik İlk Yardım ve Krize Müdahale alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.